خانه / تحقیقات بازار / ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین موفق

ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین موفق

ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین موفق

با تمرکز بر نیازهای مشتری، 10C کلید فروش و موفقیت در کسب‌وکار آنلاین است. عوامل مهم برای شرکت شما در طی زمان بسته به وضعیت تغییر می‌کند- مثل مرحله توسعه آن، موقعیت رقابتی، نوع بازار یا قدرت نام تجاری.

1) محتوا[1]

محتوا بستر را مشخص و نام تجاری شما را به‌پیش می‌راند. محتوا باید واضح، وادار کننده، درگیر کننده، سرگرم‌کننده، آموزنده، ازلحاظ بصری جذاب و برای تماشاگران هدف مناسب باشد. محتوا مشتریان را قادر می‌سازد به اطلاعات سریع و راحت دست یابند و جریان اطلاعات را کنترل کنند.

2) ارتباطات[2]

ارتباطات چیزی بیش از فراهم کردن اطلاعات است. ارتباطات در مورد گوش دادن، اعتمادسازی و داشتن ارتباط یک‌به‌یک با مشتریان است. بدانید چه چیزهایی مشتریان را علاقه‌مند می‌کند و برمی‌انگیزد، به آن‌ها فرصت فعل‌وانفعال بدهید، روی بازخورد کار کنید و از اطلاعات کلیک آن‌ها برای آگاهی از رفتار آن‌ها استفاده کنید

3) مراقبت از مشتری[3]

مشتریان باید به شما اعتماد کنند- برای اینکه در خرید مطمئن باشند و بدانند که اطلاعات شخصی آن‌ها محفوظ است و محفوظ خواهد ماند- و بدانند پشتیبانی فروش موجود است. روش‌های پرداخت مختلف را فراهم کنید، کاری کنید مشتریان بتوانند سفارشات را دنبال کنند و سریعاً به پرسش‌ها جواب دهید. تجربیات مثبت خرید باعث فروش بیشتر می‌شود و توصیه‌های تجاری و شخصی را تکرار می‌کند.

4) جامعه و فرهنگ[4]

افراد به امید اجتماعی شدن از اینترنت استفاده می‌کنند. اطلاعات تخصصی تهیه کنید، اجازه بدهید افراد عکس‌العمل نشان دهند، مطمئن شوید اطلاعات در دسترس، واضح و سرگرم‌کننده است و کاری کنید مشتریان بتوانند ملاقات و تعامل کنند.

5) راحتی[5]

مشتریان انتظارات بالایی دارند، بنابراین هر ویژگی را از دید مشتری خود ارزیابی کنید. تجربه‌های آنلاین باید سلیس، مؤثر، سریع، ساده و راحت باشد. مطمئن شوید راهنمایی‌های سایت واضح و روشن است.

6) اتصال[6]

سایت را پرحجم و با اطلاعات فراوان مجهز کنید، بنابراین مشتریان بیشتر در سایت می‌مانند، اغلب سر می‌زنند و آن را به بقیه توصیه می‌کنند. با تهیه‌ی محتوای با کیفیت بالا و مشوق‌هایی برای بازگشت، مطمئن شوید مشتریان به آن ارزش می‌نهند. این امکان را برای مشتریان فراهم کنید که از سایتهای دیگر دیدن نمایند و اطلاعات تکمیلی برای آن‌ها فراهم کنید، مثلاً شرکت‌های وسایل اسکی را به کانال‌های هواشناسی لینک دهید.

7) هزینه و سودآوری[7]

استراتژی آنلاین شما، اهداف، اولویت‌ها و منافع، باید به‌طور شفاف درک و برنامه‌ریزی‌شده باشد. روی کنترل هزینه‌ها و حداکثر سازی سود برای اطمینان از سودآوری سایت تمرکز کنید.

8) سفارشی‌سازی[8]

سفارشی‌سازی را از ابتدا برنامه‌ریزی کنید و آن را به بعد موکول نکنید. با گفتگو مطمئن شوید محصولات احتیاجات مشتریان را برآورده می‌کند. اطمینان یابید مشتریان می‌دانند چه چیزهایی را می‌توانند و چه چیزهایی را نمی‌توانند انتخاب کنند. برای حفظ رقابت سفارشی‌سازی را توسعه دهید و بهبود بخشید.

9) توانایی[9]

برای بهبود توانایی‌ها، افراد خود را تشویق کنید اینترنت را به عنوان ابزاری برای برآورده کردن نیازهای مشتری ببینند. اهداف را بنا گذارید، اجرا کنید، اندازه بگیرید و ارزیابی کنید. از مشتریان بپرسید چه چیزی از برنامه‌های شما می‌خواهند و چه فکری در مورد آن می‌کنند.

10) رقابت[10]

مرتباً استراتژی خود را نسبت به رقبا را مرور و تصحیح کنید. شما نیاز به آگاهی بازار بالایی دارید، شما باید از اینکه رقبا چه کاری انجام داده‌اند، انجام می‌دهند و خواهند داد آگاه باشید. بدترین سناریو را در نظر بگیرید تا استراتژی آنلاین خود را پایدار و واقع‌بینانه کنید.

[1] Content

[2] Communication

[3] Customer Care

[4] Community and Culture

[5] Convenience

[6] Connectivity

[7] Cost and Profitability

[8] Customization

[9] Capability

[10] Competitiveness

درباره ی taghiloo.sh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

موتور جستجو چطور کار می کند؟

موتور جستجو چطور کار می کند؟ زمانی که بدنبال نزدیکترین کافی شاپ در موتور جستجو …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *