خانه / تحقیقات بازار / تصمیم‌گیری در مورد راه اندازی کسب‌وکار (1)

تصمیم‌گیری در مورد راه اندازی کسب‌وکار (1)

تصمیم‌گیری در مورد راه اندازی کسب‌وکار (1)

شایع‌ترین اشتباهی که در راه‌اندازی کسب‌وکار رخ می‌دهد صرف نکردن وقت برای تصمیم‌گیری در مورد کسب‌وکار مناسب برای خود است. در زیر به تکنیک‌های ارزیابی برای تصمیم‌گیری در مورد راه‌اندازی کسب‌وکار مناسب شما اشاره شده است:

  • خصوصیات کارآفرین موفق:

جرئت: برای کارآفرینی شما باید علاقه زیادی به کسب‌وکاری که می‌خواهید راه‌اندازی کنید داشته باشید. باید از صمیم قلب و با تعهد کامل خود را وقف هدفتان نمایید.

تفکر: تحصیلات و مدرک دانشگاهی مهم است اما کارآفرینی چیزی بیش از این است. برای شروع هر کاری باید دانش لازم برای آن کار را یاد بگیرید. تجربه مناسب، توانایی تحلیلی شما را افزایش می‌دهد.

سرمایه: شروع هر کسب‌وکاری نیازمند یک سرمایه اولیه می‌باشد. مطمئن شوید پول نقد کافی برای جریان نقدی مثبت حداقل برای یک سال دارید. برای برخی کارها می‌توانید در ابتدا با سرمایه اندک کار خود را شروع و با گذشت زمان آن را گسترش دهید. حتی در برخی مواقع می‌توانید در ابتدا تمامی کارها را خودتان انجام دهید. این‌که تمامی کارها را خودتان انجام دهید مزیت دیگری نیز به همراه دارد و آن است که شما با تمامی جنبه‌های کسب‌وکار خود آشنا می‌شوید و در آینده می‌توانید تسلط بهتری بر امور داشته باشید.

  • رویکرد گام‌به‌گام:

واقعاً تصمیم بگیرید که صاحب کسب‌وکار شوید.

برای کارآفرینی شما مبلغ زیادی از سرمایه خود را هزینه می‌کنید. ممکن است زندگی شما از حالت تعادل خارج شود و ساعات کار طولانی داشته باشید. احتمالاً باید بسیاری از تفریحات لذت‌بخش و بخشی از فعالیت‌های خانوادگی خود را کنار بگذارید. اطمینان حاصل کنید برای تمامی این کارها آمادگی دارید.

تصمیم بگیرید چه کاری و کجا می‌خواهید انجام دهید.

پس‌ازاینکه خصوصیات کارآفرین موفق را در خود یافتید و به این نتیجه رسیدید که قطعاً می‌خواهید کسب‌وکار داشته باشید، باید تصمیم بگیرید که بهترین کسب‌وکار برای شما چیست؟ می‌توانید به کسب‌وکار خانگی نیز فکر کنید.

در مورد تمام‌وقت بودن یا ادامه کسب‌وکار در ساعات غیر کاری تصمیم بگیرید.

می‌توانید کسب‌وکاری تمام‌وقت و یا کسب‌وکاری در ساعات غیر کاری داشته باشید و به کار کنونی خود ادامه دهید. از مزایای شروع کار در ساعات استراحت و غیر کاری این است که اگر تقسیم‌کار و زمان‌بندی خود را درست برنامه‌ریزی کنید و همچنین کاری داشته باشید که بتوانید در ساعات غیر کاری به آن بپردازید می‌توانید به کار تمام‌وقت خود ادامه دهید. و به‌این‌ترتیب می‌توانید از حقوق و مزایای کار‌ تمام‌وقت خود نیز استفاده کنید. می‌توانید به کسب‌وکارهایی مثل فروش تک‌محصولی، املاک و مستغلات، بورس، تجارت الکترونیک و غیره فکر کنید.

می‌توانید به این فکر کنید که کسب‌وکاری خانوادگی راه‌اندازی کنید. با این روش ساعاتی که در کار تمام‌وقت خود مشغول هستید، افراد خانواده را برای انجام کار سازمان‌دهی کنید. با این کار فرزندان شما نیز تجارت را می‌آموزند.

کار شما باید به نحوی باشد که در ساعات کاری در حق کارفرمای شما ظلم نشود و توجه شما معطوف کارتان باشد. حتماً باید بتوانید در ساعات کاری اگر مشکلی پیش آمد به شخص مورد اعتمادی ارجاع دهید تا او پیگیری کند. همچنین نباید کسب‌وکار شخصی شما با کار تمام‌وقت شما همپوشانی داشته باشد و رقیب آن باشد. خود را به جای کارفرما قرار دهید، آیا شما دوست دارید که یک رقیب در شرکت خود داشته باشید؟ این‌ها باعث خستگی فکری و روحی و مانع پیشرفت شما می‌شود.

درباره ی taghiloo.sh@gmail.com

مطلب پیشنهادی

ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین موفق

ایجاد یک کسب‌وکار آنلاین موفق با تمرکز بر نیازهای مشتری، 10C کلید فروش و موفقیت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *