خانه / دسته‌بندی نشده / شش کلاه تفکر، اگر می‌خواهید جلو باشید، یک کلاه انتخاب کنید

شش کلاه تفکر، اگر می‌خواهید جلو باشید، یک کلاه انتخاب کنید

شش کلاه تفکر

اگر می‌خواهید جلو باشید، یک کلاه انتخاب کنید

روش شش کلاه تفکر که توسط ادوارد د بونو ایجاد شده است، سبک‌های مختلف تفکر که ما در تصمیم‌گیری استفاده می‌کنیم را شرح می‌دهد.

مروری کوتاه

افراد عادت دارند نوعی سبک تفکر ترجیحی برای خود داشته باشند و فرقی نمی‌کند این سبک چقدر مفید باشد، آیا این سبک می‌تواند بر راه‌حل مشکلات که فقط توسط دیگر روش‌های تفکر آشکار خواهد شد مسلط باشد یا نه؟ روش شش تفکر به ما انعطاف‌پذیری استفاده از روشی که برای حل مشکل مناسب است یا توانایی بهره بردن از تصویری کامل‌تر با به‌کارگیری بیش از یک سبک تفکر برای یک مشکل می‌دهد.

هر کلاه تفکری یک روش متفاوت تفکر را نشان می‌دهد. با دیدن موقعیت‌ها از این منظرهای متفاوت، شما به‌احتمال بیشتری تصمیم درست را انتخاب و اجرا می‌کنید. برای مثال، نگاه به یک استراتژی فقط از منظر منطقی و عقلانی منجر به شکست در دیدن راه‌حل بهتر یا موانع بالقوه اجرایی که تفکر خلاق و حساس می‌تواند آشکار کند، می‌شود.

شش کلاه تفکر

  • کلاه سفید: این رویکرد بر داده‌های در دسترس تأکید دارد. شامل جستجو در اطلاعات برای دیدن اینکه چه چیزی می‌توانید از آن یاد بگیرید، با تحلیل سبک‌ها و داده‌ها، مشخص کردن شکاف‌ها در دانش و آگاهی شما و سعی در پر کردن آن‌ها یا لحاظ کردن آن‌ها در بررسی موقعیت، دارد.
  • کلاه قرمز: این سبک دیدن مشکلات با استفاده از شهود، عکس‌العمل و احساس است. سعی در فکر کردن به اینکه افراد دیگر، به‌طور احساسی چطور عکس‌العمل نشان خواهند داد و سعی در درک پاسخ افرادی است که از منطق شما آگاه یا با آن موافق نیستند.
  • کلاه سیاه: این سبک به همه نکات بد مسئله نگاه می‌کند، به دنبال این است که چرا عملی نخواهد بود. نقاط ضعف موجود در برنامه را روشن می‌کند، شما را قادر می‌سازد تا این نقاط را حذف کنید یا تغییر دهید یا برنامه‌های احتمالی را تدارک ببینید- کمک می‌کند تا برنامه‌ها را منعطف‌تر کنید. نکته قوت این رویکرد این است که مشکلات می‌تواند پیش‌بینی و مقابله‌به‌مثل شود.
  • کلاه زرد: این سبک شامل تفکر مثبت و خوش‌بین است، کمک به شما در دیدن منافع تصمیم می‌کند. مزیت دیگر این سبک، این است که شما را قادر به ادامه در موقعیت مشکل می‌کند.
  • کلاه سبز: این سبک شامل توسعه راه‌حل‌های خلاقانه است. تفکر آزاد است و انتقاد کمی از ایده‌ها وجود دارد.
  • کلاه آبی: این سبک بر کنترل فرایند تأکید دارد و در جلسات هیئت‌رئیسه معمول است. وقتی ایده‌ها ته می‌کشد، ترکیب این رویکرد با تفکر کلاه سبز به دلیل اینکه رویکرد خلاق آن، ایده‌های تازه‌ای برمی‌انگیزد، مفید است.

درباره ی taghiloo.sh@gmail.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *